Akce pro děti

Soutěžení 2008

Mladší v kategorii 11 - 13 let KROKOUŠI

Pro rok 2008 jsme chtěli připravit něco veselého a musíte uznat, že písničky Dana Nekonečného, jsou opravdu živé. V té době vyšel i film Marie Poledňákové Jak se krotí krokodýli. Jako náčiní jsme použily švihadla zakončená pěnovými míčky. Nejen, že jsme pomůcku využily jako klasické švihadlo, ale i jsme s nimi točily. Protože jsme byly krokodýli měly jsme zelené dresy s výraznou klikatou linkou uprostřed. Výrazný charakter sestavy tvořil i účes - vlasy vyčesané nahoru, nastříkané na zeleno. Všichni vzpomínají na to, jak měly vlasy zelené ještě tři dny po závodech.

Nejspíš i proto, že holky cvičily už několikrátým rokem se skladba povedla a holky sbíraly na soutěžích mnohá ocenění. V sestavě cvičilo devět děvčat:Bára s Bárou, Eliška, Kačka, Terezka, Pét'a, Anička, Handa a Andula.

http://www.youtube.com/watch?v=KakDUXZD8R8&list=UUS85oqgOrFZAxlzjELIKpyw&index=3

Starší kategorie 14 - 16 let EVROPA

Tvoření skladby se staršími dívkami bylo o dost jednodušší. Byly totiž zkušenejší a choreografii si tvořili z části i samy.

Výjimečnost této skladby, ale spočívala hlavně v tom že to byl mix čtyř písniček - italské, francouzské, anglické a české. Jako pomůcky jsme používali vlajky těchto států, ale na poslední část jsme místo české zvolili velkou vlajku Evropské Unie. Bylo s ní těžké cvičit, protože měla rozměry menší postele. Myslím, že na poslední část sestavy nám došla inspirace a byla dodělávaná na poslední chvíli. Ale usuďte sami, třeba se Vám bude líbit.

Sestavu nacvičilo 11 děvčat: Štěpa, Dášenka, Iveta, Verča, Marťa, Mája, Eliška, Fanča, Kačka, Anetka, Eliška, Petra a jeden chlapec.

http://www.youtube.com/watch?v=xtDCMDtaYnU&list=UUS85oqgOrFZAxlzjELIKpyw